Atla

Konaklama ve Uzaktan Satış Sözleşmesi

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası olarak anılacak olan adres T.C. Sivas Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Huzur Mah. İstikal Cad. No:28 Merkez SİVAS; ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı (kati) olduğunu, https://www.sivaskaplica.com internet sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:

1.SÖZLEŞME KONUSU

1.1. İşbu sözleşme uyarınca Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası, Müşterinin talebi üzerine Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasında  konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür (ilerde ‘Hizmet’ olarak anılacak).
1.2. İşbu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte Müşteri; Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasında  konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit edecektir.
1.3. İşbu sözleşme akdedildiği andan itibaren Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası, Müşterinin talebini teyit edecektir.

2. KONAKLAMA REZERVASYONUNUN ŞEKLİ

2.1. (346) 763 4316-(346) 763 4396-(346) 285 1300-(346) 285 1171 numaralı rezervasyon hattını arayarak veya https://www.sivaskaplica.com internet sayfasındaki rezervasyon formunun doldurulması yoluyla gerçekleştirilebilir.
2.2. Müşteri talebini fesih etmek veya herhangi bir değişiklik yapmak istediği durumda (346) 763 4316-(346) 763 4396-(346) 285 1300-(346) 285 1171 telefon numarasından Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasının Rezervasyon Ofisine başvurabilir veya e-mail adresine e-mail göndererek değişiklik yapılmak istenen tarihi belirterek değişiklik talebinde bulunabilir.
2.3. Müşteri talebini fesih etmek ve ücretinin kesinti sonrası geri kalan tutarını almak ister ise; rezervasyonunu en geç konaklama tarihinden 30 gün önce iptal etmek zorundadır. (Madde 4.1)
2.4. Müşterinin, rezervasyonunda değişiklik yapma talebini Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasının hizmet sunma tarihinden en geç 30 gün önce Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasına iletmesi gerekmektedir. (Madde 2.5)
2.5. Rezervasyon değişikliği (kişi sayısı, oda tipi) değişiklik, talep edildiği günün şartlarına uygun kota fiyatlarından yapılacaktır.
2.6. İşbu sözleşme ile Müşteri, kayıt sırasında özel indirimin uygulandığı dönemdeki rezervasyonda herhangi bir sebepten dolayı değişiklik yaptığı/yapmak istediği takdirde rezervasyonun, söz konusu rezervasyon değişiklik talebinin teyit edildiği tarih sırasında uygulanan fiyatları göz önünde bulundurarak yapılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.7. Çocuklar için indirim ebeveynleriyle aynı odada kalmaları halinde uygulanacaktır. Rezervasyon kaydı sırasında, Müşteri tarafından bildirilen çocuğun yaşı dikkate alınacaktır. Çocuğun yaşının Rezervasyon kaydı sırasında yetkili şahıs tarafından talep edildiği kimlikte belirtilen yaştan farklı olduğu tespit edildiği halde rezervasyonda gereken değişiklikler yapılıp bundan doğacak ücret farkını Müşteri karşılayacaktır.
2.8. Müşteri, https://www.sivaskaplica.com üzerinden rezervasyon yaparken seçtiği tarife ile alakalı kimlik bilgilerini otel girişi yaparken ibraz etmek zorundadır. İlgili tarifeyle ilgili kamu kimliği ibraz edilmezse, standart tarife üzerinden ücretlendirileceğini kabul eder.

3.ÖDEME ŞEKLİ

3.1. Müşteri, Online rezervasyon sistemi aracığıyla kredi kartıyla yapılan ödemeler sırasında kendi kredi kartı bilgilerini sisteme girecektir.
3.2. Müşteri rezervasyon ödemesini kredi kartı ile tek çekim veya anlaşmalı bankaların uyguladığı taksit seçeneklerine göre yapabilecektir. Müşteri taksitli ödemeyi seçmesi durumunda Taksit seçeneklerinde oluşan vade farkını peşinen Kabul etmiş sayılır.
3.3. Öğretmenevi, kredi kartı bilgilerinin ve bilgilerin sunulduğu sistemin, bilgilerin herhangi durumda ve herhangi şekilde görünmesini veya kopyalanmasını engelleyen özel bir güvenlik sisteminin koruması altında olduğunu kabul ve beyan eder. Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası, aynı zamanda, zarar verici programlar ve Müşterinin bilgisayarından kaynaklanan buna benzer program sistemleri ve müşterinin dikkatsizliği sebebiyle, bilgi, belge ve sırların üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi dolayısı ile meydana gelen zararı karşılamayacak ve bundan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.
3.4. Müşteri, Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasına giriş sırasında Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası elemanına; online rezervasyon kaydı yaparken ödeme için kullandığı kredi kartını ibraz edecektir. Müşterinin, bu sorumlulukları yerine getirmemesinden meydana gelecek olan zararlardan / hasarlardan dolayı sorumluluk müşteriye ait olacaktır.
3.5. Müşteri faturayı Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasında teslim alacaktır.

4.ÖDEMENİN İADE ŞEKLİ

4.1. Rezervasyon iptal talebi tahmin edilen giriş tarihinden 30 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda, tahsil edilen toplam konaklama tutarının % 5’ i kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir. Rezervasyon fesih talebi tahmin edilen giriş tarihinden 15 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda, toplam konaklama tutarının %40’ı kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir. 7 gece kalana kadar iptal edilmesi durumunda toplam konaklama tutarının %50 ‘si kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir. İptal talebini giriş tarihinden 7 gün veya daha az bir süreden erken bir tarihte iptal edildiği durumunda misafirden alınan konaklama ücretinin geri iadesi mümkün olmayacak; tutarın tamamına no Show uygulanacaktır.

4.2. Rezervasyon kaydı sırasında, kredi kartıyla yapılan ödemelerde geri ödeme, ödemenin yapıldığı kredi kartına geri yatırma işlemi yapmak suretiyle yada Müşterinin ibraz edeceği banka hesabına EFT/Havale yöntemi ile yapılacaktır.
4.3 Rezervasyon iptalinde mücbir sebepler; doğal afetler ,terör, kalkışma hareketi ve belgelenebilen ölüm (1.ve 2. derecede yakınlar), kaza ve hastalık(tam teşekküllü hastane raporu)gibi durumlarda Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası misafire No Show uygulamaz
4.4 Kredi kartı ile yapılan ödemelerde işlem ücreti ve komisyon kesildikten sonra kalan tutar iade edilecektir.

5.KONAKLAMA ŞEKLİ

5.1. Giriş sırasında Müşterinin yaşı ve kimliği ve Kamu görevlisi olup olmadığı kontrol edilecektir. Müşterinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Müşteri karşılayacaktır.
5.2. Müşteri, Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasına vardığı saat kaç olursa olsun, Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasına giriş günü en erken saat 14.00 itibari ile odaya yerleşeceğini ve Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasından çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 11.00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul edecektir.
5.3. Rezervasyon kayıt esnasında konaklama ücretinin tamamı alınacaktır.
5.4. Evcil hayvanlar Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası tarafından kabul edilmeyecektir.
5.5. Müşterinin Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasına yerleştikten sonra Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasının konaklama taahhütlerini yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.

6. TARAFLARIN SORUMLULUĞU

6.1. Müşteriye kalitesiz hizmet sunulduğu durumda müşteri, şikâyetini yazılı şekilde konakladığı esnada Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası temsilcisine bildirecektir. Aksi takdirde Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası tarafından sunulan hizmet kusursuz ve zamanında sunulmuş sayılacaktır.
6.2. Müşterinin, sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi durumunda Müşteri, yapmış olduğu ihlal sonucu Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasının uğradığı her türlü zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.
6.3. Misafir, Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası düzenini bozacak hal ve tavırlarda bulunması halinde, Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası misafirin ücret iadesi yapılmadan Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasını terk etmesini isteme hakkına sahiptir.
6.4. Tesiste konaklayan misafirlerimizin dışarıdan gelen ziyaretçileri yönetim kurulunun almış aldığı karara istinaden tesise alınmayacaktır. Konaklayan misafirin onayı olması halinde gelen ziyaretçi için günü birlik kullanım koşulları ücretli olarak uygulanır.
6.5. Bayanlar (women) bölümüne fotoğraf makinesi, kameralı telefon, fotoğraf veya video çekme özelliği bulunan elektronik cihazlar ile giriş yasaktır. Bu şartlara uymayan misafirler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

7. DİĞER HÜKÜMLER

7.1. Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekât, sel, yangın vs. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası, hizmet vermeye devam etmeyebilir. Bu durumda rezervasyonu olup ödeme yapmış olan misafirlere ödemeleri iade edilir.
7.2. Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcası , bayram veya yeni yıl vb. diğer bayram programları dolayısı ile Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasına gelecek sanatçıyı Sıcak-Soğuk Çermik Kaplıcasına bağlı olmayan sebeplerden dolayı değiştirme hakkını saklı tutar. (sanatçının hastalığı, mücbir sebepler vs.).
7.3. İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözülmesi gerektiğinde yetkili mahkeme SİVAS Merkez mahkemeleridir.

Sivas Web Tasarım

Copyright 2019-2023 Sivas Belediyesi Kaplıca Otelleri Tüm Hakları Saklıdır.